Finał Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej  Sprawni Razem 2017

5

Po raz siódmy Ośrodek Sportu i Rekreacji gościł na swoich obiektach zawodników, trenerów i opiekunów tym razem z czterech województw uczestniczących w Finale Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej „Sprawni Razem” . Patronat nad Mistrzostwami objął Burmistrz Obornik Śląskich Pan Arkadiusz Poprawa a Przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego została Pani Dyrektor Ośrodka – Aleksandra Durkalec – Rzepka.

Oficjalne otwarcie Finału Mistrzostw odbyło się 30 września 2017 roku o godzinie 11.00 na hali Szkoły Podstawowej imienia Polskich Laureatów Nobla przy ul. Kownackiego. Zmiana miejsca rozgrywek była wymuszona trwającym remontem obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji. W otwarciu uczestniczyli : Pan Prezes Józef Brud – Prezes Dolnośląskiego Stowarzyszenia „Sprawni Razem” oraz Trener Kadry Polskiej Piłkarzy Ręcznych - Pan Zbigniew Staranowicz, w imieniu Burmistrza Obornik Śląskich imprezę otworzył Zastępca Pan Henryk Cymerman.
Pani Dyrektor przeprosiła Gości z małe niedogodności wynikające z prowadzonego na obiekcie remontu a jednocześnie zaprosiła na kolejny Finał Mistrzostw w 2018 roku na pachnący nowością obiekt, po remoncie oraz po termomodernizacji.
Rozgrywki rozpoczęły się o godzinie 10.00 w systemie każdy z każdym . Po przeliczeniu punktacji wyłoniono następującą kolejność drużyn:
I miejsce – województwo dolnośląskie
II miejsce – województwo pomorskie
III miejsce – województwo kujawsko-pomorskie
IV miejsce – województwo wielkopolskie
Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw został Ireneusz Kostrzewski a miano najlepszego obrońcy przypadło Kamilowi Bąkowi. Najlepszym bramkarzem został Kamil Kaczmarek a tytuł króla strzelców wywalczył Jakub Grzybiński.
Mamy nadzieję, iż kolejny VIII Finał Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej „Sprawni Razem” odbędą się również na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Obornikach Śląskich, na które już teraz serdecznie zapraszamy.
Impreza została dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

1

2

3

6

4

Więcej zdjęć znajdziecie na naszym profilu facebookowym: 

https://www.facebook.com/pg/O%C5%9Brodek-Sportu-i-Rekreacji-w-Obornikach-%C5%9Al%C4%85skich-229875397200706/photos/?tab=album&album_id=816159361905637


                                                                                                                    Tekst i zdjęcia:  Arkadiusz Kucharski